piątek, 25 marzec 2022 11:18

Wirtualne regaty charytatywne "Mile dobra na 100-lecie AMW"

Napisała

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte świętuje w tym roku 100-lecie swojego istnienia. Ta wyjątkowa okazja skłoniła społeczność Akademii do jeszcze większego zaangażowania się w promocję szeroko rozumianych zagadnień związanych z morzem i żeglarstwem.

Z tej okazji Akademia połączyła siły z Fundacją Ocean Marzeń (www.oceanmarzen.org.pl) tworząc niecodzienne wydarzenie: Charytatywne wirtualne regaty „Mile dobra na 100-lecie AMW”, do udziału w których serdecznie zapraszamy wszystkich chcących pomóc.

W wirtualnych regatach może wziąć udział każdy, poprzez wsparcie dowolną kwotą jeden ze startujących jachtów. Darowiznę przekazuje się za pomocą bezpiecznej platformy umieszczonej na stronie https://regaty.miledobra.org/100lecieamw, a całość zebranej kwoty wspiera Fundusz Stypendiów Żeglarskich dla dzieci i młodzieży z Domów Dziecka. W ostatnich dniach fundacja dodatkowo angażuje się we wsparcie dzieci z ukraińskich domów dziecka, organizując dla nich bezpieczną „przystań”.
Na linii startu stanęło jak dotychczas 6 jachtów, które będą rywalizować ze sobą i walczyć o Puchar Rektora Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte:
· s/y „MITRA”- załoga Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych AMW Gdynia;
· s/y „WAT”- załoga Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego z Warszawy;
· s/y „TADEUSZ”- załoga Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki z Wrocławia;
· s/y „DONUT”- załoga Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich AMW Gdynia;
· s/y „MECHCIO”- załoga Wydziału Mechaniczno- Elektrycznego AMW Gdynia;
· s/y „NAVIGATOR”- załoga Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego AMW Gdynia.
Wygrywa ta załoga, która dopłynie najdalej, choć tak naprawdę największym wygranym będą dzieci i młodzi ludzie, którzy dzięki nam spełnią swoje marzenia o wypłynięciu na szerokie wody.

Dlatego, zwracamy się do Państwa o wsparcie naszej inicjatywy i wpłaty w dowolnej kwocie na nasz wydziałowy jacht. Pragniemy zwrócić uwagę, że wśród załóg regatowych mamy dwa jachty spoza AMW, reprezentujące Akademię Wojsk Lądowych i Wojskową Akademię Techniczną, a zatem możemy się spodziewać, że rywalizacja z tymi załogami będzie trudna i wymagająca. Wierzymy jednak, że każdy z Państwa zechce dołączyć do naszej załogi i nie pozwoli żeby MITRA osiadł na mieliźnie.

Wyścig startuje 28 marca i od tego momentu wszystko jest w Państwa rękach, a w zasadzie smartfonach, tabletach i laptopach. Rywalizację będzie można śledzić na naszym Facebooku oraz na stronie regat https://regaty.miledobra.org/100lecieamw, na tej stronie będzie można również dokonać wpłaty na naszą załogę.