środa, 12 czerwiec 2019 08:53

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji projektu: „Morza i oceany na wyciągnięcie ręki”

Napisał
Zapraszamy do udziału w projekcie:

Morza i oceany na wyciągnięcie ręki


O projekcie:

Projekt skierowany jest do dzieci w wielu 6-15 lat. Przybliżamy dzieciom świat nauki i zachęcamy, by się nią w przyszłości zajmowały. Chcemy zapoznać z fauną i florą Morza Bałtyckiego oraz z wrakami na jego dnie. Odpowiedzieć na pytania: Dlaczego statek nie tonie?, Dlaczego kropla wody jest kroplą? oraz Dlaczego statki trafiają do portu? Przybliżamy rolę Marynarki Wojennej, specyfikę pracy na morzu i opowiadamy o ratownictwie morskim. Poprowadzimy dzieci w świat dalekich podróży morskich, zapoznajemy z różnymi kulturami, pozwalamy im sterować statkami na naszym basenie manewrowym. Kończymy projekt podczas całodniowej wycieczki do Sea Parku.

Organizacja zajęć:

Zajęcia będą prowadzone w różnych grupach wiekowych. Przygoda z nauką trwać będzie dwa semestry - od 09.2019 r. do 06. 2020 r. Spotkania zaplanowano raz, dwa razy w miesiącu w sobotę (dzieci w wieku 10-15 lat; godzina 9.30-15.30) i w niedzielę (dzieci w wieku 6-9; godzina 9.00-12.30 oraz dzieci w wieku 9-11, godzina 13.00 – 16.30). Dokładne terminy będą podane na stronie w lipcu. Zajęcia odbywają się na terenie Akademii Marynarki Wojennej w naszych salach dydaktycznych i laboratoriach. Podczas tych wspólnie spędzonych godzin lekcyjnych młodzi studenci uczestniczyć będą w wykładzie oraz trzech twórczych warsztatach prowadzonych w małych 15-osobowych grupach. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Kadra:

Zajęcia prowadzone są przez sympatyczną, wesołą, kreatywną i kochającą naukę kadrę Akademii Marynarki Wojennej.

Dlaczego warto się dołączyć?

Nasze zajęcia to nie tylko nauka, ale przede wszystkim zabawa nauką. Obowiązuje zakaz nudzenia się, zakuwania i siedzenia cicho! Dbając o komfort pracy młodych studentów, mamy dla nich przygotowany zawsze pyszny i zdrowy posiłek podczas zajęć. Kładziemy nacisk na rozwój kompetencji społecznych i komunikacyjnych prowadząc zajęcia integracyjne dla grup czy wspólnie poznając świat gier edukacyjnych.

Zapraszamy także Rodziców!

Do przyłączenia się do projektu zapraszamy także Rodziców i Opiekunów. Przygotowaliśmy cykl warsztatów, podczas których zastanowimy się nad współczesnymi problemami wychowawczymi. Warsztaty są prowadzone w miłej atmosferze i służą wymianie poglądów na wiele ciekawych tematów tj.: mity i fakty w wychowaniu, kary i nagrody czyli o stawianiu granic, zastanawiamy się jak pomóc dziecku rozpoznać emocje, nad trendami wychowania w kulturze popularnej oraz porozmawiamy o współczesnych uzależnieniach wśród dzieci. Zajęcie odbywają się w wybrane soboty i niedziele.

Zapisy

Kandydaci mogą dokonywać zgłoszenia za pomocą przesłania wymaganych dokumentów drogą mailową na adres projektu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dokumenty są dostępne na stronie WNHiS: http://www.wnhis.amw.gdynia.pl/.

Informacje o przebiegu pierwszej edycji projektu znajdują się na stronie: www.facebook.com/uniwersytetmlodegoodkrywcyamw 

Regulamin projektu

Formularz zgłoszeniowy rodzice

Formularz zgłoszeniowy uczniowie

Pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..