Festiwal Nauk Społecznych | Konkurs Wyzwania Nowoczesnego Społeczeństwa | Edycja II

Konkurs Wyzwania nowoczesnego społeczeństwa skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Trzyosobowe Zespoły zgłaszane przez szkołę mają za zadanie przygotować 15-minutowy projekt z wykorzystaniem nowoczesnych technologii dostępnych dla społeczeństwa.

 

 

Temat II edycji konkursu brzmi „Globalne społeczeństwo informacyjne - szanse, zagrożenia i wyzwania”.

 

 

Konkurs składa się z dwóch etapów:

 

I etap – zgłoszenie Zespołu przez szkołę (formularz zgłoszeniowy), zakwalifikowanie do udziału w konkursie, wysłanie przygotowanego projektu, eliminacje przeprowadzone w formie zdalnej – polegające na przesłaniu 15-minutowego projektu/prezentacji wykorzystującej nowe technologie i zawierającej rozwiązanie wybranego przez Zespół problemu zgodnego z tematem Konkursu.

 

II etap – Finał Konkursu, przeprowadzony w formie hybrydowej w terminie określonym w Komunikacie, podczas którego zaprezentują się najlepsze Zespoły w trakcie trwania Festiwalu Nauk Społecznych.

 

Wyłonienie laureatów odbędzie się w czasie Festiwalu Nauk Społecznych na uroczystej gali w dniu 06.06.2022 roku, w czasie której 6 najlepszych Zespołów będzie miało szansę zaprezentowania online przygotowanych projektów.

Z finałowej piątki zostaną wyłonione 3 zwycięskie Zespoły, a dodatkowo, głosami publiczności zostanie przyznana nagroda publiczności.

 

W puli nagród dla zwycięskich Zespołów znajdują się: Konsole Nintendo Switch Lite, Czytniki E-Book PocketBook Touch oraz Aparaty FujiFilm Instax Mini.

 

 

Rada naukowa Konkursu:

prof. AMW dr hab. Jerzy KOJKOŁ – przewodniczący

prof. dr hab. Adam KOSIDŁO

prof. AMW dr hab. Piotr SEMKÓW

prof. AMW dr hab. Gracjan CIMEK

dr Łukasz WYSZYŃSKI

dr Radosław BRESKA

dr Sebastian DAMA

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY KONKURSU  

 

 

Kontakt

Sekretarz Konkursu

mgr Karolina Szydywar-Grabowska

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.