środa, 22 marzec 2023 15:28

Sukcesy naszych studentów w eliminacjach uczelnianych Konkursu Czerwonej Róży

Napisała

22 marca odbył się etap uczelniany Konkursu Czerwonej Róży. Nasz Wydział w kategorii Najlepszy Student reprezentowały studentki II roku studiów magisterskich na kierunku stosunki międzynarodowe - pani Klaudia Kamińska i pani Dominika Chmielewska. W zmaganiach uczestniczyli również przedstawiciele Koła Naukowego Młodego Menadżera, sukcesy którego prezentował pan Przemysław Niźnik, student pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku stosunki międzynarodowe. Rywalizacja w kategorii Najlepszy Student była bardzo zacięta. O zwycięstwie zadecydowała minimalna różnica głosów. Ostatecznie do finałowego etapu konkursu, który odbędzie się 16 maja w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku zakwalifikowało się nasze Koło. Wszystkim uczestnikom dzisiejszych zzmagań gratulujemy i trzymamy kciuki za nasze Koło.

 

Konkurs Czerwonej Róży jest wyjątkowym wydarzeniem dla studentów i kół naukowych województwa pomorskiego. Organizowany jest od 1962 roku, statuetka trafia do rąk wybitnych, wyróżniających się studentów i kół naukowych. Kandydatów zgłaszają władze pomorskich uczelni wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii. Warto dodać, że w konkursie wygrywają kandydaci, którzy łączą pasję naukową, aktywność społeczną i pozanaukową. Na najlepszych oprócz statuetki czeka nagroda w postaci samochodu dla najlepszego studenta i 15 tysięcy złotych dla kola naukowego.

 

Więcej o Stowarzyszeniu Czerwonej Róży i Konkursie można przeczytać na stronie