czwartek, 26 wrzesień 2019 10:08

Zapraszamy do udziału w projekcie „A może morze ? ”

Napisał

Zapraszamy do udziału w projekcie:

A może morze?


O projekcie:

Projekt skierowany jest do dzieci w wielu 6-13lat. Przybliżamy dzieciom świat nauki i zachęcamy, by się nią w przyszłości zajmowały. Chcemy zapoznać z fauną i florą Morza Bałtyckiego oraz z wrakami na jego dnie. Odpowiedzieć na pytania: Dlaczego statek nie tonie?, Dlaczego kropla wody jest kroplą? oraz Dlaczego statki trafiają do portu? Przybliżamy rolę Marynarki Wojennej, specyfikę pracy na morzu i opowiadamy o ratownictwie morskim. Poprowadzimy dzieci w świat dalekich podróży morskich, pozwalamy im sterować statkami na naszym basenie manewrowym, zapoznajemy z różnymi narodowościami i ich kulturami, nauczymy się żeglować oraz odwiedzimy SEA PARK w Sarbsku.

Organizacja zajęć:

Zajęcia będą prowadzone w różnych grupach wiekowych. Przygoda z nauką trwać będzie od września 2019 r. do czerwca 2020 r. Spotkania zaplanowano raz, dwa razy w miesiącu w sobotę (dzieci w wieku 6- 9 lat lat; godzina 9.00 – 12.30 i 13.00 – 16.30) i w niedzielę (dzieci w wieku 10 -13 lat; godzina 9.00-12.30 i 13.00 – 16.30). Dokładne terminy będą podane na stronie FB w sierpniu. Zajęcia odbywają się na terenie Akademii Marynarki Wojennej w naszych salach dydaktycznych i laboratoriach. Podczas tych wspólnie spędzonych godzin lekcyjnych młodzi studenci uczestniczyć będą w wykładzie oraz trzech twórczych warsztatach prowadzonych w małych 15-osobowych grupach. Podczas zajęć zapewniamy posiłki dla dzieci. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Kadra:

Zajęcia prowadzone są przez sympatyczną, wesołą, kreatywną i kochającą naukę kadrę Akademii Marynarki Wojennej.

Dlaczego warto się dołączyć?

Nasze zajęcia to nie tylko nauka, ale przede wszystkim zabawa nauką. Obowiązuje zakaz nudzenia się, zakuwania i siedzenia cicho! Dbając o komfort pracy młodych studentów, mamy dla nich przygotowany zawsze pyszny i zdrowy posiłek podczas zajęć. Dbamy o rozwój kompetencji społecznych i komunikacyjnych prowadząc zajęcia integracyjne dla grup czy wspólnie poznając świat gier edukacyjnych.

Zapisy

Zgłoszenia można dokonać na adres projektu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Potrzebne formularze zostaną przekazane drogą mailową.

Dokumenty do pobrania: 

Regulamin projektu