czwartek, 09 maj 2019 09:55

Sukces studentów stosunków międzynarodowych!

Napisał

Studenci kierunku stosunki międzynarodowe, Elżbieta Lubacha oraz Tomasz Dranicki, pod opieką mgr. Łukasza Wyszyńskiego dostali się do finału międzynarodowego konkursu „NATO Debates Championships”, który odbędzie się w dniach 17-19 czerwca 2019 roku w Brukseli.

Organizatorzy - The George Washington University oraz Egmont Royal Institute for International Relations w Brukseli - do udziału w projekcie zaprosili kilkadziesiąt uczelni z całego świata. Zadaniem studentów było przygotowanie materiału filmowego, który prezentował ich stanowisko wobec tematu: „Should and can NATO allies commit to spending at least 2% of their GDPs on defense?”

Z pośród nadesłanych materiałów Jury wybrało i zaprosiło do finału studentów i kadrę z 7 uczelni. W gronie finalistów obok Akademii Marynarki Wojennej znalazły się: Carleton University, College of Europe, Ecole de Guerre, Ghent University, University of Bath, University of Bologna oraz University of Macedonia.

W finale studenci z kierunku stosunki międzynarodowe będą dyskutować na zasadzie turnieju debat z innymi uczestnikami. Ponadto drugiego dnia wezmą udział w symulacji obrad konferencji międzynarodowej. Trzeciego dnia uczestnicy wezmą udział w konferencji, w której swoje wystąpienia będą prezentować mentorzy poszczególnych zespołów.


Elżbieta Lubacha – licencjat kierunku stosunki międzynarodowe na Wydziale Humanistycznym Nauk Społecznych, AMW. Obecnie w trakcie studiów magisterskich z tego samego obszaru. Uczestniczka II edycji Projektu rozwoju kompetencji na WNHIS. Odbyła staż zagraniczny w Irlandii na Maynooth University w Edward M Kennedy Institute for Conflict Intervention. Obszary zainteresowań: analiza graficzna konfliktów militarnych, globalizacja, mediacje i negocjacje.


Tomasz Dranicki – licencjat nauk społecznych; obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich na kierunku stosunki międzynarodowe na WNHiS AMW; finalista Konkursu Czerwonej Róży z 2018 roku; uczestnik II edycji Projektu rozwoju kompetencji na WNHiS; prezes Dziennikarskiego Koła Naukowego AMW; członek Fundacji PSC; w obszarze jego zainteresowań badawczych znajdują się zagadnienia związane z globalizacją, przemianami międzynarodowymi oraz Bliskim i Dalekim Wschodem.