piątek, 02 luty 2024 08:32

Zapraszamy na szkolenie zatytułowane „Napisz pracę licencjacką i magisterską z EBSCO!”

Napisała

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę oraz zaprosić na cykl szkoleń, w ramach którego Specjalistka ds. Szkoleń EBSCO, p. Urszula Nowicka, przedstawi w przystępnej formie informacje, jak platforma EBSCO oraz bazy dostępne na platformie mogą wesprzeć użytkowników w przygotowaniu literatury do prac naukowych. Szkolenia zatytułowane są „Napisz pracę licencjacką i magisterską z EBSCO!”, ale skierowane są nie tylko do uczestników seminariów licencjackich czy magisterskich, ale do wszystkich zainteresowanych zdobyciem praktycznej wiedzy z wykorzystania baz EBSCO.

Pełna lista szkoleń i rejestracja: https://www.ebsco.com/pl-pl/blogs/ebscopost/2790150/szkolenia-i-webinaria-ebsco-luty-2024

Część 1. Jak szukać recenzowanych naukowo materiałów w bazach EBSCO? Warsztat tworzenia strategii wyszukiwawczych.
Data: 27 luty 2024, 10:00 (60 minut) 1 Rejestracja
Szkolenie dedykowane wszystkim użytkownikom, którzy chcieli poznać tajniki tworzenia strategii wyszukiwawczych. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak dostosować tryby wyszukiwania, jak korzystać z tezaurusów, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Część 2. Przegląd przydatnych funkcji platformy EBSCOhost
Data: 28 luty 2024, 14:00 (45 minut) 1 Rejestracja

Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.

Zapraszamy społeczność akademicką i naukową do udziału w szkoleniach! Wierzymy, że będę pomocne szczególnie dla osób rozpoczynających pracę nad pracami naukowymi.

Biblioteka Główna Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni