Artykuły filtrowane wg daty: czwartek, 09 maj 2019

czwartek, 09 maj 2019 14:55

Ankieta ewaluacyjna

W związku z koniecznością przeprowadzenia ankiety dotyczącej nauczycieli akademickich i dziekanatu wszyscy studenci proszeni są o udział w badaniu. Jest ono anonimowe. Każdy student otrzyma 12 tokenów (unikalnych kodów), dzięki którym będzie się logował na stronie internetowej. 1 token służy do oceny 1 nauczyciela. Logowanie odbywa się zgodnie z poniższą instrukcją:1.    W przeglądarce wpisać adres: www.andrzejlapa.pl

2.    Wybrać aktywny kwestionariusz ankiety: Ewaluacja NA i dziekanatów AMW 2019

3.    Wpisać token dostępu w rubrykę i wypełnić kwestionariusz. Tokeny otrzymają Państwo od starostów grup.

4.    Dostęp do ankiety jest możliwy od 8.05.2019 do 15.06.2019 do 24 00.
Dział Dla Studenta
W dniu 10.05.2019r. zostają odwołane konsultacje dr hab. I. Pietkiewicz
Dział Dla Studenta
Polskie Centrum Montessori wraz z Wydziałem Nauk Humanistycznych i Społecznych AMW mają zaszczyt zaprosić na ogólnopolską konferencję szkoleniowo-naukową pt:

„Zaproszenie do Montessori”

Konferencja skierowana jest do osób, które chciałyby zapoznać się z pedagogiką dr Marii Montessori. Zapraszamy w szczególności: dyrektorów i nauczycieli placówek konwencjonalnych – prywatnych i państwowych, edukatorów i terapeutów, rodziców oraz studentów. Serdecznie zapraszamy dyrektorów myślących o założeniu bądź przekształceniu swojej placówki w placówkę montessoriańską.

Konferencja odbędzie się w dniach 18 -19 maja 2019 r. w Gdyni. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://konferencja.pcm.edu.pl/

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję wysłuchać wykładów pionierów pedagogiki Montessori w Polsce, takich jak dr Małgorzata Miksza. Przygotowaliśmy również bardzo praktyczne sesje warsztatowe prowadzone przez czynnych nauczycieli i instruktorów tej pedagogiki. Oprócz tego w programie są: sesje rapid fire learning, panele dyskusyjne oraz dyskusje moderowane.

Gwarantujemy dużą dawkę wiedzy, zdobycie konkretnych umiejętności, odpowiedzi na nurtujące pytania, networking oraz miłą atmosferę.

Zapraszamy na dwa dni do Trójmiasta.
Dział Aktualności

Studenci kierunku stosunki międzynarodowe, Elżbieta Lubacha oraz Tomasz Dranicki, pod opieką mgr. Łukasza Wyszyńskiego dostali się do finału międzynarodowego konkursu „NATO Debates Championships”, który odbędzie się w dniach 17-19 czerwca 2019 roku w Brukseli.

Organizatorzy - The George Washington University oraz Egmont Royal Institute for International Relations w Brukseli - do udziału w projekcie zaprosili kilkadziesiąt uczelni z całego świata. Zadaniem studentów było przygotowanie materiału filmowego, który prezentował ich stanowisko wobec tematu: „Should and can NATO allies commit to spending at least 2% of their GDPs on defense?”

Z pośród nadesłanych materiałów Jury wybrało i zaprosiło do finału studentów i kadrę z 7 uczelni. W gronie finalistów obok Akademii Marynarki Wojennej znalazły się: Carleton University, College of Europe, Ecole de Guerre, Ghent University, University of Bath, University of Bologna oraz University of Macedonia.

W finale studenci z kierunku stosunki międzynarodowe będą dyskutować na zasadzie turnieju debat z innymi uczestnikami. Ponadto drugiego dnia wezmą udział w symulacji obrad konferencji międzynarodowej. Trzeciego dnia uczestnicy wezmą udział w konferencji, w której swoje wystąpienia będą prezentować mentorzy poszczególnych zespołów.


Elżbieta Lubacha – licencjat kierunku stosunki międzynarodowe na Wydziale Humanistycznym Nauk Społecznych, AMW. Obecnie w trakcie studiów magisterskich z tego samego obszaru. Uczestniczka II edycji Projektu rozwoju kompetencji na WNHIS. Odbyła staż zagraniczny w Irlandii na Maynooth University w Edward M Kennedy Institute for Conflict Intervention. Obszary zainteresowań: analiza graficzna konfliktów militarnych, globalizacja, mediacje i negocjacje.


Tomasz Dranicki – licencjat nauk społecznych; obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich na kierunku stosunki międzynarodowe na WNHiS AMW; finalista Konkursu Czerwonej Róży z 2018 roku; uczestnik II edycji Projektu rozwoju kompetencji na WNHiS; prezes Dziennikarskiego Koła Naukowego AMW; członek Fundacji PSC; w obszarze jego zainteresowań badawczych znajdują się zagadnienia związane z globalizacją, przemianami międzynarodowymi oraz Bliskim i Dalekim Wschodem.
Dział Aktualności