Logowanie

Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Stanisławów i Ziemia stanisławowska w latach 1918-1923. Polityka-Wojskowość-Gospodarka-Administracja"

Od 2016 roku w kalendarzu wydarzeń naukowych Iwano-Frankiwska (Stanisławowa) i ośrodków zajmujących się byłymi kresami wschodnimi Rzeczypospolitej swoje miejsce zaznaczyła konferencja, która wzbudza w środowisku naukowym już duże zainteresowanie. Pierwsze spotkanie naukowców odbyło się w małej, chociaż prestiżowej sali ratusza miejskiego Iwano-Frankiwska. Niejako echem tego spotkania stała się druga konferencja, która odbywała się w dniach 12-13 września 2017 roku, równolegle w pomieszczeniach Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego oraz Uniwersytetu Podkarpackiego im. W. Stefanyka w Iwano-Frankiwsku. Hasłem przewodnim był „Stanisławów i ziemia stanisławowska podczas przemian społecznych XIX i w pierwszej połowie XX wieku”. Konferencja zgromadziła ponad 70 uczestników z Polski i Ukrainy.
W roku 2018 organizatorzy: Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku, Uniwersytet Podkarpacki im Wasyla Stefanyka, Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni i Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie zapraszają na kolejną, trzecią edycją konferencji, która planowana jest w dniach 7-9 września 2018 roku. Tym razem naukowcy pochylą się w swojej dyskusji nad trudnymi dla tego regionu pierwszymi latami po zakończeniu I wojny światowej, związanymi z walką narodowowyzwoleńczą obu narodów. Hasłem wywoławczym jest "Stanisławów i ziemia stanisławowska w latach 1918-1923". Zgłoszenia z tematem i krótkim streszczeniem przyjmujemy do końca lipca 2018 roku pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
projekt1projekt11121

Akademia Marynarki Wojennej
Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych

ul. Śmidowicza 69
81-127 Gdynia
Telefon/Fax: 261 26 25 85
Dziekanat: 261 26 25 08
dziekanat.wnhis@amw.gdynia.pl