Logowanie

Łukasz Wyszyński

Lista osób przyjętych w II turze rekrutacji

Lista osób przyjętych w II turze rekrutacji na Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych. 

W dniu 04.10.2017 r. o godzinie 9:00 w Bibliotece Głównej AMW odbędzie się inauguracja roku akademickiego.

Zapraszamy!

Nabór na studia w Kolegium Europejskim (College of Europe)

Kolegium Europejskie (College of Europe) rozpoczęło nabór na kolejną edycję studiów podyplomowych w roku akademickim 2017/18. Kandydaci z Polski mogą ubiegać się o stypendia finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i Komisji Europejskiej.

Kolegium Europejskie zostało założone w 1949 roku w Brugii (Belgia). W roku 1993 do Kolegium dołączyło Centrum Europejskie Natolin. Uczelnia działa na zasadzie „1 Kolegium, 2 kampusy” i posiada kampus w Polsce oraz w Belgii. Kolegium jest najstarszą i jedną z najbardziej prestiżowych instytucji edukacyjnych specjalizujących się w studiach podyplomowych z szeroko pojętej europeistyki.

Kandydaci mogą ubiegać się o miejsca na kierunkach:

- European Interdisciplinary Studies – studia w kampusie w Natolinie;

- European Economic Studies, European Law, EU International Relations & Diplomacy oraz Political & Administrative Studies – studia w kampusie w Brugii.


Nauka trwa 10 miesięcy: od września 2017 r. do czerwca 2018 r. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i francuskim.

Termin składania aplikacji upływa 18 stycznia 2017 r. Zgłoszenia należy dokonać tylko i wyłącznie on-line, na stronie Kolegium Europejskiego www.coleurope.eu

Kandydaci z Polski, którzy chcą ubiegać się o stypendia Rządu Rzeczypospolitej Polskiej muszą wybrać w formularzu aplikacji on-line komisję selekcyjną „Poland - Ministerstwo Spraw Zagranicznych”.


Szczegółowe informacje i odpowiedzi na pytania związane z ofertą Kolegium Europejskiego oraz procesem rekrutacji można uzyskać:

- na stronie internetowej Kolegium Europejskiego www.coleurope.eu

- na stronie internetowej kampusu w Natolinie www.coleuropenatolin.eu

- pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Rozdanie certyfikatów - Projekt SM


W piątek, 18 listopada odbyło się wręczenie certyfikatów dla uczestników pierwszej edycji projektu „Rozwój kompetencji zawodowych, komunikacyjnych i analitycznych studentów stosunków międzynarodowych Akademii Marynarki Wojennej". Grupa 29 osób otrzymała certyfikaty potwierdzające rozwinięcie kompetencji komunikacyjnych, zawodowych i analitycznych. W ramach zajęć mieli okazję wziąć udział w warsztatach z języka angielskiego, komunikacji i autoprezentacji, pracy projektowej, protokołu dyplomatycznego, symulacji konfliktów oraz foresightu. Certyfikaty zostały wystawione przez partnerów prowadzących zajęcia z Europejskiej Akademii Dyplomacji, Instytutu Zachodniego, Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego oraz firmy Personal Solution. Ponadto certyfikaty wystawili eksperci indywidualnie zaangażowani w projekt: Paweł Kowal, Maciej Denc, oraz Jason Worllege. Zajęcia prowadzili także pracownicy AMW: dr Gracjan Cimek, dr Iwona Jakimowicz-Ostrowska, mgr Iwona Sekuła oraz mgr Dominika Wyszyńska. Rozdanie certyfikatów było także okazją do podsumowań. Pierwsza edycja projektu była nowym doświadczeniem zarówno dla organizatorów jak i uczestników. Obie strony wiele wyniosły z wspólnego projektu. Mamy nadzieje, że to dopiero początek współpracy z Absolwentami projektu. Od początku listopada rozpoczęły się zajęcia w ramach drugiej edycji projektu. Obecnym Uczestnikom życzymy wytrwałości i zaangażowania takiego jak Uczestnikom pierwszej, pionierskiej edycji!
Projekt „Rozwój kompetencji zawodowych, komunikacyjnych i analitycznych studentów stosunków międzynarodowych AMW" będzie realizowany od 01.04.2016 r. do 31.08.2018 r. Projekt uzyskał finansowanie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 ogłoszonego w ramach Osi priorytetowej III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym Konkurs nr 1/PRK/POWER/3.1/2016 na Program Rozwoju Kompetencji dotyczący podnoszenia kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju.

projekt1projekt1

Akademia Marynarki Wojennej
Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych

ul. Śmidowicza 69
81-127 Gdynia
Telefon/Fax: 261 26 25 85
Dziekanat: 261 26 25 08
dziekanat.wnhis@amw.gdynia.pl